Floor Hockey URAwesome Standings- Fall 2018

We want to celebrate participants who play with great sportsmanship and a positive attitude- the top participants in the standings at the end of the regular season will be eligible to win some prizing courtesy of our friends at SUBWAY®!

2018 Fall Season- SUBWAY® Floor Hockey URAwesome Standings

Points

Name

Team

League

11

Aleks V.

n.W.o./Gold Burgers/Puckin Idiots

Mon/Thur East/Tues Oval

9

Anthony J.

Mighty Pucks/Wild Coyotes

Tuesday Oval

8

Bill A.

Puff Puck Pass/East Van Millionaires

Mon East/Thur East

7

Chantelle C.

Danglers 3/Sofa King Crazy

Tues East/Thur East

7

Gerald N.

Brockstars

Tuesday East

6

Audrey R.

Red Light District

Tuesday East

6

Carson W.

Justin McBiebersticks

Tuesday East

6

Charlotte A.

Inglewood Jacks

Thursday East

6

Jenny L.

Thursday Knights

Thursday East

6

Rod Q.

The Mighty Geese

Tuesday Oval

6

Steve P.

Captain Calves & the Drift

Monday East

6

Vishal P.

Shake n Bake

Monday East

5

Angela R.

Zombies

Monday East

5

Billy N.

Price's Right/Strangers

Tues/Thur East

5

Denny L.

South Kariya

Thursday East

5

Erica R.

Filthy Casuals/High Sticks

Mon East/Tues East

5

Graeme T.

The Danglers

Monday East

5

Jessica M.

Nightmare On Helm Street

Thursday East

5

Kevin T.

Full Metal Blue Jackets

Tuesday Oval

5

Neil E.

North Kariya

Wednesday East

5

Shayne P.

Filthy Casuals

Monday East

4

Biniiam W.

Justin McBiebersticks

Tuesday East

4

Candra S.

Lucky Pucks

Wednesday East

4

Colin F.

Shooting Blanks

Monday East

4

Dan R.

Backhanders

Tuesday East

4

Jaclyn K.

Backhanders

Tuesday East

4

Jennifer C.

See You Next Tuesday

Tuesday East

4

John N.

Danglers 3/Sofa King Crazy

Tues East/Thur East

4

Kaelyn L.

K9 Unit

Tuesday East

4

Kevin L.

Lamplighters

Wednesday East

4

Natalie K.

Strangers

Thursday East

4

Patrick J.

Dark Maata

Tuesday Oval

4

Philip L.

No Rest For The Fleury

Thursday East

4

Rory M.

The Mighty Drunks

Tuesday East

4

Sam H.

ESPN 8:THE OCHO/Dinomyte

Tues Oval/Thur East

4

Sepehr H.

Pillars of Justice

Tuesday East

4

Shereen C.

Players Club/Thurs.Knights/Wild Coyotes

Mon/Thur East/Tues Oval

4

Susan N.

Puckin Idiots/Molar Bears

Tues Oval/Wed East

4

Tim S.

ESPN 8: THE OCHO

Tuesday Oval

4

Vanessa W.

NORDEKES/Natural Born Millers

Tues Oval/Thur East

4

Victor L.

Ultra Instinct/Flying V

Wed East/Thur East

4

Zeinab A.

Molar Bears

Wednesday East

3

Adam V.

East Van Raw Dogs

Monday East

3

Aivi N.

Dream Team

Tuesday East

3

Allison T.

Honey Badgers

Tuesday East

3

Andrew

2 In The Box

Wednesday East

3

Andrew W.

The Hosers

Tuesday East

3

Bethany C.

High Sticks

Tuesday East

3

Chris S.

Top Shelf

Thursday East

3

Daniel C.

Lamplighters

Wednesday East

3

Dom M.

No Sleep Til Brooklyn

Tuesday East

3

Dom V.

Hat Trick Swayzes

Monday East

3

Eric A.

The Lumberhack

Monday East

3

Eric C.

The Natural Born Millers

Thursday East

3

Gary B.

The Club

Tuesday Oval

3

Jeanette T.

Stick Otters

Thursday East

3

Jeff L.

BoBa Time!/Ultra Instinct

Mon/Wed East

3

Jenn S.

Ultra Instinct

Wednesday East

3

Jerica D.

Sartorious B.I.G.

Monday East

3

JLK

Shooting Blanks/Jurassic Puck

Monday East

3

Kate H.

Get Your Stick In The Lane

Thursday East

3

Kelsey H.

Blades of Teal

Monday East

3

Kevin Y.

East Van Millionaires

Thursday East

3

Lisa G.

Top Shelf

Thursday East

3

Lisa T.

Les Jerry Hat Tricks

Wednesday East

3

Marc F.

Charlie Conway & the Chocolate Factory

Wednesday East

3

Melissa T.

Price's Right

Tuesday East

3

Michael C.

Burrard Street Bullies

Tuesday Oval

3

Rebecca K.

K9 Unit

Tuesday East

3

Rodnie A.

Beast Maude

Monday East

3

Ron L.

BoBa Time!

Monday East

3

Ryan G.

Jurassic Puck/Nightmare On Helm St.

Mon East/Thur East

3

Tyler K.

Net Six and Chill

Tuesday Oval

3

Victor W.

Guins

Tuesday Oval

3

Vincent C.

The Natural Born Millers

Thursday East

3

Will L.

BoBa Time!/Flying V

Mon/Thur East

2

Ada L.

Full Metal Blue Jackets

Tuesday Oval

2

Adrian L.

Les Jerry Hat Tricks

Wednesday East

2

Alex Ca.

Blades of Teal

Monday East

2

Alex D.

Lucky Pucks

Wednesday East

2

Alexandra Y.

Strangers

Thursday East

2

Amit D.

Krafty Singles

Tuesday Oval

2

Ann G.

Pillars of Justice

Tuesday East

2

Anthony P.

Les Jerry Hat Tricks

Wednesday East

2

Babita G.

The Players Club

Monday East

2

Bernie P.

North Kariya

Tuesday East

2

Bill Y.

No Sleep Til Brooklyn

Tuesday East

2

Bonnie M.

T90s

Thursday East

2

Brandon D.

The Lucky Pucks

Wednesday East

2

Brennen S.

Charlie Conway & the Chocolate Factory

Wednesday East

2

Brenton L.

Krafty Singles

Tuesday Oval

2

Carmen S.

Stick Otters

Thursday East

2

Chelsey D.

Burrard Street Bullies

Tuesday Oval

2

Chris L.

Dream Team

Tuesday East

2

Christine L.

Flying V

Thursday East

2

Claire E.

Hat Trick Swayze

Tuesday Oval

2

Crystal A.

Stick Otters

Thursday East

2

Cynthia J.

Justin McBiebersticks

Tuesday East

2

David 

The Danglers

Monday East

2

Dennis W.

Stick Otters

Thursday East

2

Eli N.

East Van Millionaires

Thursday East

2

Fawad H.

Burrard Street Bullies

Tuesday Oval

2

Heather P.

Captain Calves & the Drift

Monday East

2

Ian L.

Price's Right

Tuesday East

2

Ian M.

Pillars of Justice

Tuesday East

2

Jag B.

North Kariya

Tuesday East

2

James G.

Thursday Knights

Thursday East

2

Jamey R.

Honey Badgers

Tuesday East

2

Jared

The Lumberhack

Monday East

2

Jason F.

2 In The Box

Wednesday East

2

Jeff L.

The Pain Gretzkies

Thursday East

2

Jeff N.

Sartorius B.I.G.

Monday East

2

Jennifer L.

ESPN 8: THE OCHO

Tuesday Oval

2

Jesse L.

Hat Trick Swayzes

Monday East

2

Jesse N.

Honey Badgers

Tuesday East

2

Jessica L.

The Pain Gretzkies

Thursday East

2

John M.

See You Next Tuesday

Tuesday East

2

Justin R.

Inglewood Jacks

Thursday East

2

Kale K.

Lamplighters

Wednesday East

2

Karen W.

Hat Trick Swayze

Tuesday Oval

2

Karine G.

Beast Maude

Monday East

2

Kendall C.

The Lucky Pucks

Wednesday East

2

Kevin C.

Danglers 3/Sofa King Crazy

Tues/Thur East

2

Kevin F.

The Club

Tuesday Oval

2

Kory S.

Jurassic Puck

Monday East

2

Liam V.

East Van Raw Dogs

Monday East

2

Lisa D.

Sofa King Crazy

Thursday East

2

Lisa L.

No Sleep Til Brooklyn

Tuesday East

2

Makenna S.

Charlie Conway & the Chocolate Factory

Wednesday East

2

Mark C.

The Pain Gretzkies

Thursday East

2

Mark F.

The Mighty Drunks

Tuesday East

2

Mark M.

Zombies

Monday East

2

Mark S.

K9 Unit

Tuesday East

2

Matt T.

North Kariya

Wednesday East

2

Max S.

Filthy Casuals/High Sticks

Mon/Tues East

2

Michael O.

Congee NEW-DLE Delight

Tuesday Oval

2

Mike L.

Captain Calves & the Drift

Monday East

2

Nolan S.

Charlie Conway & the Chocolate Factory

Wednesday East

2

Olivia S.

Filthy Casuals/High Sticks

Mon/Tues East

2

Rachel V.

Pillars of Justice

Tuesday East

2

Ralph J.

Mighty Pucks/Molar Bears

Tues Oval/Wed East

2

Rob K.

Top Shelf

Thursday East

2

Rob L.

Brockstars

Tuesday East

2

Ron L.

Ultra Instinct

Wednesday East

2

Ryan G.

Mighty Pucks/Legends/Nightmare

Tues Oval/Thur East

2

Sammy N.

Dream Team

Tuesday East

2

Sherman C.

Flying V

Thursday East

2

Simon L.

Flying V

Thursday East

2

Stephen L.

No Rest For The Fleury

Thursday East

2

Stu J.

Legends of the Ball

Tuesday Oval

2

Tom P.

New City Woks

Monday East

2

Tony L.

Congee NEW-DLE Delight

Tuesday Oval

2

Vicki T.

The Natural Born Millers

Thursday East

2

Vincent L.

New City Woks

Monday East

2

Will

Jurassic Puck

Monday East

2

Won L.

North Kariya

Tuesday East

2

Yuki C.

South Kariya

Thursday East

1

Aaron K.

ESPN 8: THE OCHO

Tuesday Oval

1

Aaron Y.

Beast Maude

Monday East

1

Adam G.

See You Next Tuesday

Tuesday East

1

Adam T.

T90s

Thursday East

1

Adina E.

Danglers 3/Sofa King Crazy

Tues/Thurs East

1

Alan L.

Ultra Instinct

Wednesday East

1

Alex B.

The Danglers

Monday East

1

Alex Ch.

Blades of Teal

Monday East

1

Ali M.

Strangers

Thursday East

1

Alison C.

East Van Millionaires

Thursday East

1

Amber G.

Gold Burgers

Thursday East

1

Amy V.

Hat Trick Swayzes

Monday East

1

Andrew S.

Krafty Singles

Tuesday Oval

1

Andrew W.

The Hosers

Tuesday East

1

Andy A.

The Lumberhack

Monday East

1

Anthony

Krafty Singles

Tuesday Oval

1

Ben C.

See You Next Tuesday

Tuesday East

1

Ben H.

NORDEKES

Tuesday Oval

1

Bosco C.

Full Metal Blue Jackets

Tuesday Oval

1

Brandon R.

Net Six and Chill

Tuesday Oval

1

Breanna M.

The Hosers

Tuesday East

1

Brian M.

Puckin Idiots

Tuesday Oval

1

Brian S.

Zombies

Monday East

1

Bridget G.

The Pain Gretzkies

Thursday East

1

Britt S.

East Van Raw Dogs

Monday East

1

Bryan S.

Molar Bears

Wednesday East

1

Carla D.

No Rest For The Fleury

Thursday East

1

Carly B.

Strangers

Thursday East

1

Carsten

East Van Raw Dogs

Monday East

1

Chandler H.

Honey Badgers

Tuesday East

1

Charlotte H.

Gold Burgers

Thursday East

1

Chris D.

Backhanders

Tuesday East

1

Chris F.

Beast Maude

Monday East

1

Chris V.

Red Light District

Tuesday East

1

Cian M.

Sartorious B.I.G.

Monday East

1

CJ O.

Burrard Street Bullies

Tuesday Oval

1

Claire C.

Nightmare On Helm Street

Thursday East

1

Clayton G.

Hat Trick Swayzes

Monday East

1

Clayton N.

Krafty Singles

Tuesday Oval

1

Colleen E.

The Mighty Drunks

Tuesday East

1

Colleen S.

Dark Maata

Tuesday Oval

1

Colton C.

Net Six and Chill

Tuesday Oval

1

Connor M.

Puckin Idiots

Tuesday Oval

1

Corey H.

T90s

Thursday East

1

Curtis L.

Dream Team

Tuesday East

1

Dan R.

No Sleep Til Brooklyn

Tuesday East

1

Dana C.

Price's Right

Tuesday East

1

Darren M.

East Van Millionaires

Thursday East

1

Dave H.

2 In The Box

Wednesday East

1

David A.

The Club

Tuesday Oval

1

David C.

Krafty Singles

Tuesday Oval

1

David W.

The Hosers

Tuesday East

1

Dennis W.

Inglewood Jacks

Thursday East

1

Derek L.

Guins

Tuesday Oval

1

Devon M.

The Mighty Geese

Tuesday Oval

1

Diana B.

Brockstars

Tuesday East

1

Dylan I.

Honey Badgers

Tuesday East

1

Edward P.

The Mighty Geese

Tuesday Oval

1

Elizabeth M.

No Sleep Til Brooklyn

Tuesday East

1

Elly

The Hosers

Tuesday East

1

Elsa W.

Brockstars

Tuesday East

1

Eric E.

Shake n Bake

Monday East

1

Eric H.

2 In The Box

Wednesday East

1

Erin 

Mighty Pucks

Tuesday Oval

1

Erin K.

Shake n Bake

Monday East

1

Erin K.

NORDEKES

Tuesday Oval

1

Evan D.

Puckin Idiots

Tuesday Oval

1

Farzin R.

The Mighty Drunks

Tuesday East

1

Freddy R.

Net Six and Chill

Tuesday Oval

1

Gabrielle M.

The Lumberhack

Monday East

1

George

North Kariya

Tuesday East

1

Gerard C.

Legends of the Ball

Tuesday Oval

1

Gianluca C.

Red Light District

Tuesday East

1

Gillian M.

Price's Right

Tuesday East

1

Graem B.

Filthy Casuals

Monday East

1

Grant M.

Blades of Teal

Monday East

1

Greg M.

See You Next Tuesday

Tuesday East

1

Gurinder S.

K9 Unit

Tuesday East

1

Harj T.

Strangers

Thursday East

1

Helen M.

The Hosers

Tuesday East

1

Henry B.

Full Metal Blue Jackets

Tuesday Oval

1

Henry L.

BoBa Time!

Monday East

1

Ian C.

ESPN 8: THE OCHO

Tuesday Oval

1

Jaclyn L.

New City Woks

Monday East

1

Jacqueline H.

Blades of Teal

Monday East

1

Jagdip S.

Hat Trick Swayze

Tuesday Oval

1

James

The Lumberhack

Monday East

1

Jared B.

The n.W.o.

Monday East

1

Jasmine O.

No Rest For The Fleury

Thursday East

1

Jason K.

Honey Badgers

Tuesday East

1

Jazz

The Players Club

Monday East

1

Jeff

Krafty Singles

Tuesday Oval

1

Jeff L.

Thursday Knights

Thursday East

1

Jeff L.

The Pain Gretzkies

Thursday East

1

Jeff S.

Shooting Blanks

Monday East

1

Jeni S.

Nightmare On Helm Street

Thursday East

1

Jennie W.

New City Woks

Monday East

1

Jennifer H.

Guins

Tuesday Oval

1

Jerry W.

Jurassic Puck

Monday East

1

Jimmy L.

Guins

Tuesday Oval

1

Joel S.

Backhanders

Tuesday East

1

John L.

Red Light District

Tuesday East

1

Jordan

No Sleep Til Brooklyn

Tuesday East

1

Jordan L.

Ultra Instinct

Wednesday East

1

Josh L.

Red Light District

Tuesday East

1

Julie N.

Les Jerry Hat Tricks

Wednesday East

1

Justin F.

The Club

Tuesday Oval

1

Justin M.

2 In The Box

Wednesday East

1

Justin N.

Dream Team

Tuesday East

1

Kade M.

Charlie Conway & the Chocolate Factory

Wednesday East

1

Kalen M.

Puckin Idiots

Tuesday Oval

1

Karina M.

The Club

Tuesday Oval

1

Karyn F.

Jurassic Puck

Monday East

1

Kasey P.

Charlie Conway & the Chocolate Factory

Wednesday East

1

Kasia K.

Dark Maata

Tuesday Oval

1

Kate C.

Shooting Blanks

Monday East

1

Kathy W.

North Kariya

Wednesday East

1

Katie B.

T90s

Thursday East

1

Katie B.

North Kariya

Wednesday East

1

Kayla

East Van Raw Dogs

Monday East

1

Kazuki M.

Burrard Street Bullies

Tuesday Oval

1

Keenan

Sartorious B.I.G.

Monday East

1

Kelly L.

Guins

Tuesday Oval

1

Kelsey S.

See You Next Tuesday

Tuesday East

1

Kenny

The Players Club

Monday East

1

Kenny C.

New City Woks

Monday East

1

Kerry H.

2 In The Box

Wednesday East

1

Kevin B.

The Mighty Geese

Tuesday Oval

1

Kevin Z.

Mighty Pucks

Tuesday Oval

1

Krista N.

Les Jerry Hat Tricks

Wednesday East

1

Kristen Y.

Sofa King Crazy

Thursday East

1

Kyle C.

Dream Team

Tuesday East

1

Kyle H.

The Pain Gretzkies

Thursday East

1

Kyle K.

New City Woks

Monday East

1

Lars

Hat Trick Swayzes

Monday East

1

Laura C.

Hat Trick Swayzes

Monday East

1

Lauren T.

Net Six and Chill

Tuesday Oval

1

Lauren W.

Dinomyte

Thursday East

1

Leah L.

Lamplighters

Wednesday East

1

Leo L.

BoBa Time!

Monday East

1

Lindsay A.

Honey Badgers

Tuesday East

1

Lorissa T.

Dinomyte

Thursday East

1

Louisa N.

Sofa King Crazy

Thursday East

1

Mandy W.

South Kariya

Thursday East

1

Marco B.

Top Shelf

Thursday East

1

Marisa P.

The Club

Tuesday Oval

1

Marty

Molar Bears

Wednesday East

1

Marty G.

North Kariya

Wednesday East

1

Matt L.

Thursday Knights

Thursday East

1

Matt M.

Red Light District

Tuesday East

1

Matthew A.

South Kariya

Thursday East

1

Melanie R.

East Van Raw Dogs

Monday East

1

Melissa N.

Molar Bears

Wednesday East

1

Michael W.

Wild Coyotes

Tuesday Oval

1

Mike O.

Congee NEW-DLE Delight

Tuesday Oval

1

Mike W.

The Mighty Drunks

Tuesday East

1

Mikko S.

Pillars of Justice

Tuesday East

1

Mimi Y.

Beast Maude

Monday East

1

Naho K.

Sartorious B.I.G.

Monday East

1

Nathan C.

High Sticks

Tuesday East

1

Olivia

Net Six and Chill

Tuesday Oval

1

Patrick L.

Guins

Tuesday Oval

1

Paul

Hat Trick Swayze

Tuesday Oval

1

Paul L.

NORDEKES

Tuesday Oval

1

Pete N.

No Rest For The Fleury

Thursday East

1

Peter D.

Sartorious B.I.G.

Monday East

1

Peter J.

Jurassic Puck

Monday East

1

Peter S.

See You Next Tuesday

Tuesday East

1

Phil J.

Danglers 3/Sofa King Crazy

Tues/Thurs East

1

Philip F.

Dream Team

Tuesday East

1

Prab G.

Congee NEW-DLE Delight

Tuesday Oval

1

Prab J.

The Players Club

Monday East

1

Rachel D.

Dark Maata

Tuesday Oval

1

Rachel R.

Dark Maata

Tuesday Oval

1

Radhika K.

Inglewood Jacks

Thursday East

1

Raman K.

The Players Club

Monday East

1

Raymond W.

Stick Otters

Thursday East

1

Rebecca B.

T90s

Thursday East

1

Rebecca H.

Congee NEW-DLE Delight

Tuesday Oval

1

Rebecca H.

2 In The Box

Wednesday East

1

Rebecca H.

Dark Maata

Tuesday Oval

1

Rhyan P.

NORDEKES

Tuesday Oval

1

Richard N.

NORDEKES

Tuesday Oval

1

Rob

The Natural Born Millers

Thursday East

1

Roger M.

Legends of the Ball

Tuesday Oval

1

Ross A.

Les Jerry Hat Tricks

Wednesday East

1

Ross M.

Shooting Blanks

Monday East

1

Ryan H.

Gold Burgers

Thursday East

1

Ryan M.

The Hosers

Tuesday East

1

Ryan M.

Net Six and Chill

Tuesday Oval

1

Sally

The Hosers

Tuesday East

1

Samantha H.

Mighty Pucks

Tuesday Oval

1

Sarah D.

Legends of the Ball

Tuesday Oval

1

Sean B.

Beast Maude

Monday East

1

Sean S.

Legends of the Ball

Tuesday Oval

1

Shaneel S.

Backhanders

Tuesday East

1

Shirley G.

Puff Puck Pass

Monday East

1

Spencer L.

The Danglers

Monday East

1

Stan C.

North Kariya

Wednesday East

1

Stanley C.

North Kariya

Wednesday East

1

Stephen B.

Lucky Pucks

Wednesday East

1

Steve 

The Players Club

Monday East

1

Steve S.

The Mighty Drunks

Tuesday East

1

Tanya V.

Nightmare On Helm Street

Thursday East

1

Taylor D.

Puff Puck Pass

Monday East

1

Taylor F.

The Hosers

Tuesday East

1

Terry G.

Hat Trick Swayze

Tuesday Oval

1

Thien N.

South Kariya

Thursday East

1

Thomas T.

Molar Bears

Wednesday East

1

Tina C.

The Mighty Drunks

Tuesday East

1

Tracy H.

Congee/South Kariya

Tues Oval/Thur East

1

Troy D.

Hat Trick Swayze

Tuesday Oval

1

Tyson N.

Get Your Stick In The Lane

Thursday East

1

Victoria M.

Lamplighters

Wednesday East

1

Vince C.

Top Shelf

Thursday East

1

Wayne C.

Guins

Tuesday Oval

1

Zack K.

T90s

Thursday East